Az alábbi Profi Greentech Kisokos írásunkban összeszedtük azokat a napelemekkel kapcsolatos fejlesztéseket, technológiákat amelyek választ adhatnak jónéhány kérdésünkre, megmutathatják mit tartogat a jelen és a jövő.


PERC technológia
(Passivated Emitter and Rear Contact)
A PERC egy új technológia, ami eltér a hagyományos napelemektől. Hogy megértsük, tudnunk kell, hogy épül fel egy napelem cella. A cella közepén egy nagyon vékony szilícium réteg helyezkedik el, amit egy fém érintkező alulról és egy speciális edzett üveg felülről fog körbe.
A PERC technológia lényege, hogy a cella alsó részén egy úgynevezett dielektromos passziváló réteg helyezkedik el a fémben, ami visszaveri a hasznosítatlanul áthaladó napfény egy részét és visszavezeti azt az áramtermelés folyamatába. Ezt még egy továbbfejlesztett reflexiócsökkentő felső réteggel is kiegészítik, ami még jobban növeli a panel hatékonyságát. Ezeknek a fejlesztéseknek hála a PERC panelek az emberi szem számára láthatatlan, hőként érzékelt infravörös sugárzást is képesek hasznosítani: leegyszerűsítve, a hő egy részét is képes elektromos árammá alakítani.
Ilyen napelem például az általunk is forgalmazott Hyundai 470Wp-s napelem

BiFacial
("kétoldalas" vagy "kétoldalú”) napelem
Mielőtt megijednénk ettől az elsőre bonyolultnak tűnő névtől, ezek a termékek is bátran a legjobb napelemek közé sorolhatók.
A technológia lényege, mint a nevéből is kiderül, hogy a napelem panel mindkét oldala képes áramot előállítani, persze ehhez fontos, hogy mindkét oldalát érje valamilyen formában a napsugárzás, ezért nem háztetőkre való. Viszont kiváló olyan helyekre, ahol a napból és közvetve a földről, vagy tereptárgyakról visszaverődve is éri napsugárzás:
- Teraszfedésnek
- Kerítésnek
- Napelemfarmhoz
- Szaletlihez
Ha megfelelően van elhelyezve, akár 25-30% -kal több elektromos áramot állít elő mint egy hagyományos napelem.
Ilyen például az általunk is forgalmazott Német SolarWatt üveg-üveg panel
Félcellás napelem
Miért is nevezzük ezt a típust félcellásnak?
Mivel fizikailag 2 egyenlő részre vannak felosztva a cellák, azaz el vannak felezve.
Na de mi is a hasznunk ebből?
Mivel az áramnak csak egy fele akkora cellán kell átfolynia, a panel kevésbé fog melegedni, és kisebb lesz az ellenállási veszteség is. Ebből következik, hogy a kevesebb hőterhelés miatt, kisebb az esély hot-spot-ok kialakulására, így hosszabb az élettartammal számolhatunk. Nem utolsó szempont az sem, hogy a panelek részleges árnyékolás esetén is képesek 50%-os teljesítményen működni.
Teljesítménynövekedés
Jelenleg a legmeghatározóbb trend a piacon, hogy a panelek teljesítményét rohamosan növelik anélkül, hogy maga a napelem sokkal nagyobb lenne. Egyes Hyundai napelemek már 470Wp-nál tartanak, de nem elképzelhetetlen a közeljövőben az 500Wp feletti teljesítmény is.

Ha kíváncsi vagy rá, hogy a te házadra mennyibe kerülne egy ilyen napelemes rendszer, kérj tőlünk ajánlatot 2 perc alatt 5 egyszerű lépésben!
Kollégáink 1 órán belül elküldik számodra a kalkulációt!
Tekintsd meg mintacsomagjainkat:
Szeretnéd tudni, hogyan lesz napelem rendszered?
És hogy miért érdemes minket választani?




